„Malý LEADER 2020“ je opět na stole!

Situace na bojišti se mění každým okamžikem. 🙂 Po prvotních nepříznivých informacích, že v souvislosti s omezováním letošní dotační podpory z rozpočtu Pardubického kraje v důsledku koronavirové krize nedojde ani na projekty MASek financované z krajského Programu obnovy venkova, přichází překvapivě pozitivní zpráva. Na jednání hejtmana a radních Pardubického kraje v pondělí 18. 5. 2020 bylo rozhodnuto, že v rámci krajského rozpočtu bude z dílčích rezerv vyčleněno 5 milionů korun na navýšení Programu obnovy venkova, a to právě na projekty místních akčních skupin v rámci „Malého LEADERu 2020“ (tj. žádosti podané do kanceláře MAS Litomyšlsko v roce 2019 – seznam ZDE). Je to sice o něco méně, než kolik bylo původně plánováno, ale i to je za současné situace úspěch, vždyť ještě před 14 dny se zdálo, že tento dotační titul bude pro letošek úplně zrušen. Další podrobnosti budou známy po červnovém zasedání zastupitelstva Pardubického kraje.

Zdroj: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/107284/obce-dostanou-na-dotacich-o-pet-milionu-korun-navic-pandemie-nesmi-ohrozit-jejich-projekty?fbclid=IwAR2Him5us-REsdN6UE02uyZ0Q8eGLk_1oGHtKmscqxp8BwlklY7W2riZxMs

Vloženo v Akce, Dotace ostatní, Nezařazené, Novinky MAS