„Malý LEADER“ pro rok 2020

Podpora projektů „Malý LEADER“ MAS Litomyšlsko o.p.s. pro rok 2020

„Malý LEADER“ MAS Litomyšlsko o.p.s. je financován z Programu obnovy venkova Pardubického kraje (POV PK), spravuje ho MAS Litomyšlsko o.p.s. Podporované oblasti jsou vybrány dle Strategie komunitně vedeného místního rozvoje území MAS Litomyšlsko 2014–2020. Podpora jednotlivých projektů je závislá na výši poskytnuté dotace z rozpočtu POV PK, kterou MAS obdrží za tímto účelem.

Příjem žádostí o podporu: v listinné podobě dle vzoru (viz níže) od 1. 11. 2019 do 15. 11. 2019 vždy od 10:00 do 14:00 hod. osobně v sídle MAS na adrese MAS Litomyšlsko o.p.s., Borská 125, 539 44 Proseč.

Žadateli mohou být:

• obce do 300 obyvatel (dle údajů ČSÚ k 31.12.2018),
  • další níže vyjmenované subjekty, pouze pokud jsou partnery/členy MAS Litomyšlsko o.p.s.:
    – organizace zřizované nebo zakládané obcí do 300 obyvatel (k velikosti obce viz výše),
    – nestátní neziskové organizace,
    – církve a církevní organizace.

Současně platí, že žadatel je vlastníkem nemovitosti, která je předmětem projektu (za určitých okolností je přípustný i dlouhodobý nájem, konkrétní záměry je ovšem nutné individuálně konzultovat s pracovníky MAS Litomyšlsko o.p.s.).

Výše způsobilých výdajů: min. 10 tis. Kč, max. 50 tis. Kč na projekt.
Podpora: max. 70 % celkových způsobilých výdajů.

Další podmínky pro podporu a realizaci projektů, informace o způsobilosti výdajů a o způsobu hodnocení žádostí obsahuje text výzvy k podávání žádostí o podporu (viz níže).

DOPORUČUJEME všechny záměry konzultovat ještě před samotným podáním žádosti!

Dokumenty:

Výzva „Malý LEADER“ 2020 – text výzvy