OBEC POŘÍČÍ U LITOMYŠLE – DRŽITEL ZLATÉ MEDAILE V RÁMCI SOUTĚŽE ENTENTE FLORALE EUROPE 2018

Slavnostní vyhlášení soutěže Entente Florale Europe 2018 v irském Tullamore 22. 9. 2018

Už samotná účast v této soutěži, zejména v západní Evropě prestižní soutěži,  znamenala pro naší obec největší úspěch v novodobé historii obce. Současně to byla odměna a poděkování všem občanům za dlouholetou práci, kterou dotváří celkový obraz naší obce.

Do Tullamore tak odjížděla naše 8mi členná delegace s obrovským očekáváním, jak že nás komise, která naší obec navštívila 17. 7. 2018, opravdu ohodnotí. Celý pobyt jsme si opravdu užívali tak, jak to u nás umíme. Pohodová přátelská atmosféra, kterou jsme snad přenesli na delegaci Pardubického kraje vedenou hejtmanem p. Martinem Netolickým, tak na senátorskou delegaci v čele se senátorkou Zdeňkou Hamousovou a senátorem Janem Horníkem či velvyslance ČR v Irsku p. Petra Kynštetera.

Účast na vyhlášení pojala naše obecní delegace jako reprezentaci České republiky, Pardubického kraje a obce samotné. Myslím si, že Česká republika byla v Irsku vidět a toto vše ještě umocnil okamžik, kdy z úst předsedy komise p. Rudiho Geerardyna zaznělo, že jsme zlatí. V tento okamžik jsme dali volný průběh naším emocím a s neskutečnou radostí jsme přebírali toto významné ocenění. Pro mě osobně a já doufám, že i pro ostatní členy naší delegace, se jedná o nezapomenutelný zážitek. Po důstojných oslavách jsme se tak těšili do svých domovů. To jsme však ještě netušili, že nás čeká další překvapení a další emotivní zážitek. Při příjezdu do obce nás o půl třetí v noci čekalo u kulturního domu v Poříčí velké množství občanů, se kterými jsme se tak rádi podělili o naše zážitky a dojmy.

Je velice příjemné, když vidíte, že v podstatě celá obec vnímá toto ocenění jako velmi prestižní pro všechny občany, což dokazuje výzdoba v oknech jednotlivých domů, která tam stále visí. Smekám před našimi občany a je pro mě obrovskou ctí být jejich starostou, starostou tohoto velkého, úžasného a pospolitého týmu.

František Bartoš

starosta obce