Dotace MAS

Hlavní činností MAS Litomyšlsko do roku 2013 byla realizace STRATEGICKÉHO PLÁNU LEADER na území své působnosti. Toho bylo dosahováno rozdělováním finančních prostředků (Program rozvoje venkova IV.1.2) jednotlivým rozvojovým projektům. Takto bylo rozděleno cca 20 000 000 Kč mezi téměř 60 projektů (seznam podpořených projektů ve všech sedmi výzvách naleznete zde).

Dotace byly poskytovány na projekty z následujících oblastí (podrobněji zde):

1. Diverzifikace činností nezemědělské povahy.
  2. Občanské vybavení a služby.
  3. Obnova a rozvoj vesnic.
  4. Podpora cestovního ruchu záměrem.
  5. Podpora zakládání podniků a jejich rozvoje.

Aktuálně (leden 2014) jsou veškeré prostředky MAS Litomyšlsko alokované na rozvojové projekty v regionu již rozděleny. S velkým očekáváním se však upínáme k programovému období 2014 – 2020, kdy by měla MAS opět získat pro region další finanční prostředky. Koncept dotací pro nové období je však ještě v přípravě.

Pokud máte zájem dostávat emailem aktuality zejména právě z oblasti nových možností dotací, zaregistrujte svou emailovou adresu zde.